Aký bol IV. ročník Svätoštefanského behu?

Dňa 25. augusta 2018 sa pod záštitou starostu obce, Ing. Mariána Tótha, uskutočnil v Tvrdošovciach 4. ročník Svätoštefanského behu. Organizátori podujatia, občianske združenie SPORT Friends Tvrdošovce 2013 (OZ SFT2013) zastupované Mgr. Dáriusom Majorom, Ing. Marianom Batykom a Petrom Csányim, sa po dobrej skúsenosti z prvých troch ročníkov rozhodli, vzhľadom na úspech a jedinečnosť podujatia, pokračovať v jeho organizovaní a spraviť z neho každoročnú tradíciu počas tvrdošovských hodových slávností. Jedinečnosť bežeckého podujatia vyzdvihuje fakt, že Svätoštefanský beh je jediné cestné bežecké podujatie na 5 km s platnou certifikáciou na Západnom Slovensku.

Za jedinečnej podpory generálneho partnera, Západoslovenskej Energetiky a ich nadácii Rozprúdime regióny, a Jazykovej školy ELLI si na certifikovanej 5000m trati zmeral sily rekordný počet účastníkov - 241 bežcov (deti, žiaci a dorastenci na tratiach od 20m do 1700m). Medzi nimi nechýbali ani niektoré zvučné mená z predošlých ročníkov, menovite Gabriel Švajda, majster Slovenska v maratóne za rok 2016 alebo Lucia a Dana Janečkové. O “nabité” štartovné pole sa naďalej postarali vynikajúci bežci ako napr. Imrich Magyar, Matúš Kompas a Csilla Fugli. O to, že Svätoštefanský beh môžeme ozaj považovať za medzinárodný beh sa postaral aj fakt, že tento rok sme popri slovenských, maďarských a českých bežcov privítali aj bežcov z Nórska a Španielska.

Najviac pozornosti však opäť vzbudzovala účasť atletického chodca a olympionika, Dušana Majdána, 5-násobného majstra Slovenska v atletickej chôdzi na 50km, ktorý prijal aj tento rok pozvanie a bol opäť čestným hosťom IV. ročníka Svätoštefanského behu.

Celkovo bolo na behu zastúpených osem vekových kategórií a tri špeciálne kategórie.

 

Partneri podujatia: Západoslovenská energetika, Jazyková škola ELLI, Château Topoľčianky, Perskindol, Mecom, COOP Jednota, Inpresso, Arokaya Thai Massage a Korund.

Miestni partneri podujatia: Grafity, Tvrdošovské zlato, PD Tvrdošovce, Termálne kúpalisko Tvrdošovce, Sviečky od Maťky, Vila Monika a Cukráreň - Kaviareň Pod Gaštanom.


K úspešnej propagácii dopomohol aj hlavný mediálny partner podujatia Beh.sk a časomiera Kril.