Atletický klub Tvrdošovce (predtým Bežecký klub Tvrdošovce) bol vytvorený v rámci SFT2013 v marci 2015. Jeho vznikom boli Tvrdošovce s najväčšou pravdepodobnosťou šokované, nakoľko uvedené atletické odvetvie v doterajšej športovej histórii nikdy nezdružovalo svojich členov v ucelenej skupine pod jednotným názvom. Založiť bežecký klub nie je žiadna zložitá vec.

Na úvod si to vyžaduje dvoch zanietených bláznov, kus sebavedomia, štipku fantázie, dve polievkové lyžice odvahy, bezhraničnú víziu a na záver jedného skutočne oddaného bežca, ktorý si s behom „tyká“. V osobe Dáriusa Majora sa skĺbili všetky vyššie uvedené ingrediencie receptu pre úspešné upečenie celoročného projektu.

Ako vedúci Atletický klubu Tvrdošovce s veľkou dávkou trpezlivosti radí a pomáha všetkým behu chtivým priateľom športu a ako správny lovec vyčkáva na úspešné rozšírenie členov klubu. Nápady a dobré rady neodovzdáva len tým, ktorí chcú behať súťažne, ale aj úplným začiatočníkom, nakoľko aj on sám ním ešte v nedávnej minulosti bol.